Francuski rynek nie jest najczęściej pierwszym wyborem dla polskich sprzedawców, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sprzedażą międzynarodową. Wynika to między innymi z bariery językowej, nieznajomości rynku i zwyczajnym braku świadomości potencjału, jaki drzemie w eksportowaniu produktów do Francji. Na szczęście największy marketplace we Francji postanowił otworzyć się na Polaków. Co warto wiedzieć o Cdiscount i dlaczego warto rozważyć sprzedaż na francuskim rynku?

Źródło: https://www.disruptorleague.com/blog/2019/07/09/the-three-musketeers-of-innovation-at-cdiscount/

Francja znajduje się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o rynek e – commerce, zajmując 3 miejsce w Europie i 6 na świecie. 70% Francuzów regularnie dokonuje zakupów online, szczególnie na platformach takich jak Amazon czy właśnie Cdiscount. Dodatkowo specjaliści zapewniają, że branża e – commerce we Francji jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie i będzie rozwijać się jeszcze szybciej. Najpopularniejsze platformy we Francji to w kolejności:

 1. Amazon.fr
 2. CDiscount.com
 3. Ventee – privée.com
 4. Auchan.fr
 5. Apple.com

Ogromne możliwości Cdiscount

Cdiscount, istniejący od ponad 20 lat, może poszczycić się bazą ponad 10 milionów zarejestrowanych klientów. W ostatnich latach zauważalny jest znaczący wzrost zainteresowania platformy w Polsce. Obecnie działa na niej kilkuset polskich sprzedawców, a ich liczba stale rośnie. Globalnie, na Cdiscount sprzedaje ponad 10 000 osób z około 150 krajów, oferując imponującą liczbę ponad 40 milionów produktów z różnych kategorii.

Jednym z kluczowych atutów sprzedaży na Cdiscount jest usługa magazynowania, która jest bezpłatna przez pierwsze dwa tygodnie. Jest to rozwiązanie analogiczne do popularnego Amazon FBA, dysponujące ponad 500 000 m² magazynów rozmieszczonych w dogodnych lokalizacjach. Dodatkowo, platforma nie nakłada limitów sprzedaży ani zobowiązań na swoich zarejestrowanych sprzedawców, a także oferuje możliwość bezpłatnego tworzenia ofert, co czyni ją atrakcyjnym miejscem dla różnorodnych przedsiębiorców z całego świata.

Jakie produkty warto sprzedawać na rynku francuskim?

Ogromnym ułatwieniem dla polskich sprzedawców jest możliwość oferowania konkurencyjnych cen nawet po doliczeniu kosztu wysyłek do Francji. Jeśli zadbasz o jakość produktów, atrakcyjność oferty i wysoki standard obsługi, bez większego problemu odniesiesz efektywną sprzedaż na CDiscount. Warto jednak rozeznać się w tym, jakie produkty sprzedają się na tej platformie najlepiej:

 1. Odzież, obuwie (47%)
 2. Książki (33%)
 3. AGD/RTV (33%)
 4. Kosmetyki (28%)
 5. Sport (19%)
 6. Zabawki (17%)
 7. Jedzenie (17%)

Koszty związane z prowadzeniem sprzedaży na Cdiscount

Koszty na które trzeba się przygotować to abonament i prowizja od sprzedaży. Stały abonament dla sprzedawców wynosi 39,99 euro miesięcznie, a prowizja około 15%, która, podobnie jak na Amazon, jest uzależniona od kategorii produktu, czyli jej wysokość waha się od 5 do 20 %. Pełną tabelę prowizji możesz sprawdzić tutaj.

Potencjał sprzedaży na francuskim rynku

Wielu sprzedawców obawia się rozszerzenia działalności poza anglojęzyczne marketplace'y głównie z powodu bariery językowej. Jednak warto pokonać ten strach, ponieważ otwiera to drzwi do zdobycia nowych tysięcy klientów oraz możliwość rozwoju na dynamicznie rosnącym rynku, o czym świadczą imponujące statystyki związane z e-commerce we Francji.

Na koniec 2020 roku sprzedaż internetowa przyniosła Francuzom 116 miliardów euro, co oznacza wzrost o 11,5% w porównaniu z rokiem 2019. E-commerce w 2020 roku stanowił aż 4,63% francuskiego PKB. Szacuje się, że przeciętny francuski konsument przeznaczył na zakupy online 2 428 euro.

Te dane pokazują, jak ogromny potencjał ma rynek francuski dla sprzedawców, którzy zdecydują się na ekspansję swojej działalności poza tradycyjne rynki anglojęzyczne. Jest to nie tylko szansa na zwiększenie przychodów, ale także na dotarcie do nowych grup klientów, które mogą być zainteresowane ofertą produktów na platformach takich jak Cdiscount.

Rozpoczęcie sprzedaży na Cdiscount może znacząco zwiększyć Twoje zyski, ponieważ Francuzi preferują zakupy na swoich rodzimych platformach. Dlatego jeśli masz zamiar dotrzeć do francuskiego klienta, Cdiscount jest idealnym wyborem dla Ciebie. Francuski rynek e-commerce rozwija się dynamicznie, a baza ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników oferuje świetne możliwości dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Dzięki temu, że platforma jest dobrze znana i ceniona wśród francuskich konsumentów, sprzedaż na Cdiscount może przynieść Ci nie tylko większe przychody, ale także umocnić Twoją pozycję na rynku e-commerce we Francji.

Jeśli masz dodatkowe pytanie na temat sprzedaży na CDiscount, zachęcamy do kontaktu, a nasz zespół ekspertów udzieli Ci konkretnych wskazówek, abyś mógł z sukcesem prowadzić sprzedaż na CDiscount.