Na pewno każdy z Was zna sklep Kaufland i chociaż raz robił w nim zakupy. To niemiecka sieć wielkopowierzchniowych marketów, która jest częścią grupy Schwarz. Warto jednak wiedzieć, że to o wiele więcej, niż duży sklep – Kaufland posiada również ogromną platformę sprzedażową, którą znajdziecie pod adresem Kaufland.de. Mimo, że Kaufland.de nie jest jeszcze dobrze znany w Polsce, ma jednak szansę zaistnieć na naszym rynku, oferując niesamowite możliwości dotarcia do niemieckich klientów.

kaufland.de marketplace
SOURCE: https://wiadomosci.onet.pl/kaufland

Dlaczego warto zostać sprzedawcą na Kaufland.de?

Niemcy są jednym z najszybciej rozwijających się rynków e – commerce na świecie z milionami klientów. Kaufland jest odwiedzany przez ponad 32 miliony użytkowników miesięcznie i może się pochwalić ponad 25 milionami artykułów z ponad 5 tysięcy kategorii. Obecnie na Kaufland.de sprzedaje ponad 5 tysięcy firm i 1300 sklepów.

Kaufland jako platforma sprzedażowa wspiera swoich klientów, dzięki czemu zezwala na wiele różnych metod płatności oraz zapewnia mnóstwo narzędzi marketingowych, takich jak SEO, SEA, porównywarki cen, broszury dla klientów, aplikacje e-commerce i specjalne oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Platforma posiada także intuicyjny onboarding oraz bardzo jasny i zrozumiały regulamin i warunki współpracy.

sprzedaż na kaufland
SOURCE: unsplash

Ile kosztuje prowadzenie konta na Kaufland.de?

Kaufland oferuje dwa rodzaje abonamentów – Basic Plan, który wynosi 39,95 € miesięcznie, oraz drugi wariant, Basic Plan + Linking, w cenie 49,90 € z opcją podłączenia sklepu online do platformy. Oba abonamenty oferują szeroki zakres narzędzi marketingowych, Customer service oraz indywidualne wsparcie sprzedawcy, a także zwolnienie z podstawowych opłat przez pierwsze 30 dni od założenia konta. Poza kosztami abonamentu jest również opłata za prowizję, która różni się procentowo w zależności od kategorii sprzedawanych produktów:

Elektronika, wyposażenie domu – 7,0%

Zaopatrzenie ogrodu i warsztatu, pojazdy jednośladowe, perfumy – 10,0%

Zaopatrzenie medyczne, odzież, akcesoria, kosmetyki, wyposażenie sportowe, etc. – 13,0%

Media – 13,0% + 0,70€ za każdy sprzedany produkt

Biżuteria – 16,0%

Szczegółową listę prowizji od produktów można znaleźć tutaj.

Jak zacząć sprzedaż?

Nie przejmuj się, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w sprzedaży na marketplace’ach. Wystarczy jedynie założyć konto sprzedawcy, pamiętać o zgłoszeniu do VAT OSS oraz posiadaniu NIPu EU. Jeśli Twój towar zostanie zaakceptowany przez serwis, możesz bez problemów rozpocząć sprzedaż.

Co warto wiedzieć o Kaufland.de? Garść ciekawostek

Nie ma wątpliwości co do tego, że wejście jako sprzedawca na Kaufland.de to jedna z najlepszych opcji dotarcia do niemieckich klientów. Warto jednak dowiedzieć więcej o tej platformie. Poniżej znajduje kilka ciekawostek dotyczących Kaufland.de, o których warto wiedzieć:

Kaufland.de, było wcześniej znane jako Real.de. Cała platforma należy do grupy Schwarz, która jest również właścicielem sieci sklepów Lidl.

Kaufland, w maju 2020 roku, uruchomił w Polsce specjalną usługę Click & Collect, która umożliwia klientom zamawianie produktów przez internet z odbiorem stacjonarnym. Obecnie usługa jest dostępna już w ponad 80 sklepach i będzie cały czas rozszerzana na inne lokalizacje.


Kaufland.de może pochwalić się bardzo zróżnicowaną demograficznie grupą klientów, mieszczącą się między 25 a 54 rokiem życia.


Kaufland, podobnie jak Amazon, korzysta z usługi BuyBox, czyli miejsca, w którym kupujący dokonuje zakupów widząc najpierw oferty sprzedawcy, który posiada BuyBox. To pozwala na zyskanie przewagi nad innymi sprzedawcami oferującymi podobne produkty.

kaufland.de jak sprzedawać
SOURCE: unsplash

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy warto sprzedawać na Kaufland.de, możemy zapewnić, że zdecydowanie warto. To fantastyczny marketplace dla sprzedawców, którzy chcą rozwinąć skrzydła na niemieckim rynku i dotrzeć do zagranicznego grona klientów.

Koniecznie skontaktuj się z Nami jeśli masz wątpliwości albo nie wiesz jak zacząć. Pomożemy!