hello@profitcrew.pl
730 666 380

Oszczędzone 158 tys. PLN przy wzroście sprzedaży o 290 tys. PLN w miesiąc

rodzaj usługi
AMAZON PPC
kategoria
HOME & GARDEN
cel
REDUKCJA KOSZTÓW

PROBLEM

Klient prowadzący sprzedaż na Amazonie borykał się problemem bardzo wysokich kosztów marketingowych, które pochłaniały jego zyski na sprzedaży jego produktów. Nieefektywność działań osoby/osób odpowiedzialnej spowodowała drastyczny wzrost kosztów marketingowych.

ZAKRES PROJEKTU

Rozpoczęcie regularnych działań marketingowych przez specjalistów z Profitcrew, z naciskiem na mocną optymalizację kosztów oraz przeprowadzenie marki przez okres Black Week / Black Friday, lecz dzisiaj już współpracujemy na stałe.

WYZWANIA

Wyzwania, które towarzyszyły pracy z marką to: brak odpowiedniej struktury panelu, brak jakiejkolwiek strategii dla prowadzonych działań. Kluczowym było zoptymalizowanie działań marketingowych w taki sposób, aby sprzedaż drastycznie nie spadła, gdyż działa to wtedy na niekorzyść marki z punktu widzenia pozycjonowania produktów i ich widoczności (rankingu) na platformie, a co za tym idzie całkowitej sprzedaży.

ROZWIĄZANIA

- Ustalenie celów, potrzeb, budżetów, rozpisanie strategii oraz harmonogramu wdrożeniowego poszczególnych strategii.

- Przerzucenie części budżetu z reklam (działań PPC) do kuponów i promocji takich jak "Sales Price".

- Natychmiastowe "wycięcie" nieopłacalnych słów kluczowych, promowanych produktów oraz produktów konkurencji jako cel do wyświetlania reklam.

- Natychmiastowe wdrożenie strategii marketingowych nisko kosztowych, wdrożenie strategii pozycjonujących produkt na tanie, lecz trafne słowa kluczowe, strategie pozycjonujące produkty bestsellerowe na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe, strategie ochronne, odpowiednio dobrane oferty konkurencji do wyświetlania na nich reklam produktu oraz strategie odpowiednio zawężające grupy docelowe w obrębie Sponsored Products, Sponsored Brands oraz Sponsored Display.

- Stały, codzienny monitoring panelu marketingowego, wraz z analizą danych oraz wyciąganiem odpowiednich wniosków w odniesieniu do sytuacji marketingu w danej chwili.

REZULTATY

158 tys. złotych w kieszeni klienta, przy wzroście całościowej sprzedaży o prawie 290 tys. złotych w stosunku to poprzedniego miesiąca. Klient poświęcał 40-48% całości obrotu na działania marketingowe, miesiąc później było to 14%.

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB