hello@profitcrew.pl
730 666 380

Rozwój platformy OTTO - 6 428 633 PLN obrotu w 9 miesięcy

rodzaj usługi
MARKETING PPC & DORADZTWO
kategoria
MEBLE
cel
MARKETING NISKOKOSZTOWY

ZAKRES PROJEKTU

W 2023 rozpoczęliśmy współpracę z marką meblarską, specjalizującą się w meblach tapicerowanych, której pierwsze kroki na platformach Amazon i OTTO miały przynieść sukces na niemieckim rynku.

Nasza agencja zaoferowała kompleksową obsługę działań marketingowych w na platformie OTTO dla nowych produktów marki, obejmując strategię, konfigurację oraz optymalizację reklam. Dodatkowo, przygotowaliśmy szereg grafik zgodnych z identyfikacją wizualną marki, eksponujących jej unikalne cechy. Służyliśmy również wsparciem doradczym w różnych obszarach, takich jak administracja, logistyka czy aspekty produktowe. Naszym głównym celem było osiągnięcie jak najwyższej sprzedaży przy minimalnych kosztach.

PLAN DZIAŁANIA

Dla skutecznego debiutu na platformie OTTO, opracowaliśmy i wdrożyliśmy szereg strategii marketingowych, które miały zwiększyć świadomość marki i zasięg jej produktów, zachowując przy tym maksymalną opłacalność reklam. Ustaliliśmy budżet na poziomie maksymalnie 5% z obrotu generowanego dzięki reklamom, dbając o optymalny współczynnik ACoS.

Cel: maksymalna opłacalność reklam.

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

Początkowo produkty marki okazały się nie być przystosowane do rynku, lecz za rekomendacją Profitcrew, sprawny operacyjnie producent był w stanie wprowadzić do sprzedaży kolekcję mebli, jeszcze przed 4 kwartałem, która rewelacyjnie przyjęła się na rynku niemieckim.

Promocja nowych produktów odbywała się w zintensyfikowanym trybie, gdzie oprócz działań reklamowych, kluczowe okazała się odpowiednia polityka cenowa i rabatowa, która przyczyniła się do złapania początkowej trakcji sprzedażowej zwłaszcza, a zwłaszcza sprzedaży “organicznej”.

Przygotowane przez nas materiały graficzne, przełożyły się na konwersję, znacznie zwiększając sprzedaż produktów.

Kluczowa okazała się być rekomendacja naszej agencji w zakresie produktowym. Sprawny operacyjnie producent skutecznie dokonał niezbędnych modyfikacji, co zaowocowało wprowadzeniem kolekcji mebli, która odniosła spektakularny sukces na niemieckim rynku.

REZULTATY

W trakcie naszej współpracy osiągnęliśmy przychód w wysokości 6 428 633 złotych z platformy OTTO, przy całkowitych kosztach marketingowych wynoszących zaledwie 215 897 złotych, co stanowiło zaledwie 3,3% całkowitego obrotu. Obrót pochodzący z reklam to 2 076 160 złotych. Współczynnik kosztowy (ACOS) dla sprzedaży pochodzącej z reklam wyniósł - 10,3%,a więc ROAS wyniósł 9,7.

OBRÓT CAŁOŚCIOWY - 6 428 633 złotych
OBRÓT Z REKLAM -  2 076 160 złotych
KOSZT REKLAM - 215 897 złotych

ACOS - 10,3%
TACOS - 3,3%
ROAS - 9,7

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB