hello@profitcrew.pl
730 666 380

Wygenerowane 110 000 PLN dla sprzedaży z samych reklam

rodzaj usługi
Marketing PPC
kategoria
HOME & DECOR
cel
SPRZEDAŻ NOWYCH PRODUKTÓW W ŚRODKU SEZONU

Zakres projektu

Case dotyczy naszego wieloletniego klienta z branży Home & Decor na brytyjskim rynku platformy Amazon. Klient rozpoczął sprzedaż nowych produktów, a my mieliśmy stworzyć dla niego strategię i wdrożyć rozwiązania marketingowe, które pozwoliłyby na skuteczne wypozycjonowanie produktów, a tym samym zwiększenie sprzedaży w sezonie letnim.

Przebieg współpracy

Po otrzymaniu od klienta listy produktów, przeznaczonych do promowania, działania rozpoczęliśmy od wspólnego ustalenia maksymalnej wartości procentowej wskaźnika ACoS, który określa procent kwoty poświęconej na promowanie produktów w stosunku do kwoty przychodu z reklam. Dzięki klarownej komunikacji i partnerskiej relacji mogliśmy skutecznie określić kolejne kroki. Po wstępnych ustaleniach oraz zrozumieniu konkretnych potrzeb klienta względem nowych produktów, przystąpiliśmy do stworzenia planu działania. Przygotowaliśmy dedykowaną strategię, która zakładała utworzenie kilku kampanii mających na celu jak najefektywniejsze wykorzystanie budżetu marketingowego oraz umożliwiających pozyskanie danych niezbędnych do dalszego promowania. Wdrożyliśmy działania umożliwiające wyświetlanie reklam ściśle wyselekcjonowanym, potencjalnie najbardziej zainteresowanym grupom odbiorców (również poza Amazon). Uruchomiliśmy kampanie pozycjonujące produkt na główne, najczęściej wyszukiwane frazy na platformie oraz utworzyliśmy kilka strategii, których celem było wyświetlanie reklam na ofertach konkurencji.

Rezultaty

Ten case był dla nas dużym wyzwaniem - za zadanie mieliśmy wypozycjonowanie nowych ofert, umożliwiając osiągnięcie wysokich obrotów, jednocześnie utrzymując niskie koszty prowadzonych działań marketingowych. Dzięki dobraniu odpowiedniej strategii, wprowadzone działania szybko zaczęły przynosić pozytywne rezultaty i już w drugim miesiącu od rozpoczęcia promowania wygenerowaliśmy 110 000 pln przychodu z samych reklam, przy kosztach rzędu 22% ACoS. Jest to szczególny sukces, gdyż wszystkie działania, które doprowadziły do tego wyniku, działy się w trwającym już sezonie oraz dotyczyły produktów z kategorii, w której klient wcześniej nie prowadził sprzedaży.

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB