hello@profitcrew.pl
730 666 380

Wygenerowane 2 784 275 PLN na Amazon w 11 miesięcy

rodzaj usługi
Obsługa 360°
kategoria
MEBLE
cel
200 000 EURO W ROK

Zakres Projektu

Nasz klient, jeden z dynamicznie rozwijających się polskich producentów w branży meblowej, zgłosił się do nas, aby rozpocząć sprzedaż na rynku niemieckim w oparciu tylko o amazon.de. Projekt obejmował pełne wdrożenie klienta, założenie konta na platformie i jego pełną obsługę. Głównym celem było wygenerowanie miesięcznego obrotu na poziomie 60 000 euro w ciągu 6 miesięcy i 200 000 euro po roku współpracy.

Plan działania

Nasze działania na początku współpracy zawsze opieramy na trzech kluczowych filarach. W pierwszej kolejności zakładamy konto sprzedażowe i rejestrujemy markę na Amazon. Kwestie takie jak komplementowanie dokumentów, certyfikatów i tekstów prawnych są przygotowane przez dział compliance.

Szczególną wagę przykładamy do kompleksowych analiz katalogu, konkurencji i kategorii na platformie. Na czele z opiekunem klienta, Karolem, przygotowaliśmy harmonogram działań i wyznaczyliśmy cele krótko, jak i długoterminowe.

W międzyczasie ustaliliśmy strategię marketingową, dzięki której mogliśmy osiągnąć cele sprzedażowe. W Profitcrew duży nacisk kładziemy na ustalanie osiągalnych celów, a nie na samych obietnicach. Takie kompleksowe i szerokie planowanie już na początku współpracy, pozwala nam jasno organizować pracę na każdy dzień i uskutecznia komunikację z klientem.

Przebieg współpracy

Po wyselekcjonowaniu pierwszych produktów o największym potencjale oraz ułożeniu harmonogramu pracy w porozumieniu z klientem, nastąpił moment wdrożeniowy. Zauważyliśmy, że przygotowane przez klienta zdjęcia nie były wystarczające na tak konkurencyjnej platformie jaką jest Amazon. Stworzyliśmy szczegółowy brief galerii, a klientowi udało się dostarczyć nam estetyczne infografiki, dzięki którym wygląd listingów diametralnie się polepszył.

Następnie skupiliśmy się na katalogu klienta. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży na rynku niemieckim, jak i analizie katalogu, wytypowaliśmy produkty z największym potencjałem i skupiliśmy się na ich promowaniu. Dzięki wzmożonemu zainteresowaniu konkretną grupa produktów, klient mógł zaplanować ich stałą dostępność na magazynie. Taki zabieg pozwolił na skrócenie czasu wysyłki i diametralnie wpłynął na zainteresowanie oraz zaufanie kupujących.


Rezultaty

Pierwszy cel, czyli 60 tys. euro, udało nam się zrealizować 7 miesięcy od rozpoczęcia współpracy. W oparciu o przygotowany przez nas harmonogram działań oraz sprawdzone rozwiązania dostosowane pod użytkownika Amazon, takie jak poprawa galerii i krótszy czas wysyłki, wdrożyliśmy kolejne produkty w tej samej kategorii. Pozwoliło nam to osiągnąć drugi cel, jakim było 200 000 już w 11 miesiącu współpracy.

Ten case pokazuje, jak ważne jest wyselekcjonowanie odpowiednich produktów w oparciu o analizę rynku oraz możliwości produkcyjne klienta. Wspólnie osiągnęliśmy 282 000 złotych w siódmym miesiącu (wydatki na marketing równe 5% przychodu) oraz 1 015 200 złotych (koszt marketingu na poziomie 2% przychodu) w jedenastym miesiącu współpracy. Łączny obrót z całego okresu współpracy wyniósł 2 784 275 złotych, co znacznie przerosło oczekiwania klienta.

Działając w dynamicznym środowisku e-commerce, jesteśmy gotowi przygotować i dostosować strategię do unikalnych potrzeb Twojego biznesu. Jeśli masz pytania dotyczące Twojego katalogu lub chcesz zwiększyć sprzedaż na zagranicznych marketplace’ach - skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci osiągnąć Twoje cele!

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB