hello@profitcrew.pl
730 666 380

Wygenerowane 667 200 PLN dla Klienta z Dużym Katalogiem Produktowym

rodzaj usługi
Obsługa 360°
kategoria
MULTI BRAND
cel
50 000 EURO MIESIĘCZNIE

Przestawiamy bardzo ciekawe case study, bo dotyczy klienta, który powrócił do Profitcrew po nieudanej współpracy z inną agencją. Pierwszy raz ruszyliśmy z działaniami się w 2021 roku, niestety przez bardzo duże problemy w łańcuchu dostaw konto zostało zablokowane. Klient zdecydował się na powrót pod naszą opiekę i postawił nowe cele jakimi były przejęcie obowiązków po poprzedniej agencji oraz osiągnięcie obrotu na poziomie 50 000 euro miesięcznie w ciągu pół roku. Współpraca obejmowała obsługę sprzedaży konta na platformie Amazon dla klienta z szerokim katalogiem produktowym.

Zakres współpracy

Projekt ten napotkał szereg wyzwań, w tym konieczność przejęcia obsługi konta po innej agencji, zrozumienia istniejących procesów i przeprowadzenia audytu działań poprzednika. Dodatkowym wyzwaniem było podjęcie decyzji, czy skupić się na produktach sezonowych czy całorocznych. Klientowi również zależało na przywróceniu do sprzedaży mat podłogowych, których listing został zablokowany przez Amazon.

Przebieg współpracy

Do bezpośredniej współpracy z klientem został dobrany doświadczony zespół pod okiem Martyny Gużdy. Nad projektem pracowali specjaliści od SEO, PPC oraz Compliance – w przeciwieństwie do większości agencji, zawsze dobieramy dedykowanych klientowi specjalistów w danym obszarze. W fazie początkowej współpracy przeprowadziliśmy kompleksowy audyt i analizę asortymentu. Sprawdziliśmy kondycję konta, regulaminy i politykę zwrotów, a także zbadaliśmy oferty pod kątem SEO i konwersji. Dodatkowo zweryfikowaliśmy dotychczasowe działania Amazon Advertising oraz politykę rabatową i kupony. Klient posiada bardzo duży i zróżnicowany katalog produktowy, a jego analiza pozwoliła nam skoncentrować się na rentownych grupach produktowych. Rozszerzyliśmy również sprzedaż na inne kraje oraz Kaufland DE.

Nasze działania skupiły się na przywróceniu sprzedaży na zablokowanych produktach, czyli matach podłogowych, które uznaliśmy za prawdopodobny bestseller. Zastosowaliśmy strategię poprawy SEO nowego listingu oraz wykorzystaliśmy program VINE, wysyłając produkt do zweryfikowanych klientów w zamian za opinie. To pozwoliło poprawić średnią ocenę produktu z mniej niż trzech na 3,9 gwiazdek i zwiększyć ilość zamówień. Takie kroki opisują naszą ideę sięgania po nisko zwisające owoce, dzięki której możemy już w krótkim czasie zobaczyć efekty, a jednocześnie skupiać się na długoterminowych działaniach.

Wprowadziliśmy także strategię sezonową, skupiając się na promocji produktów zgodnych z okresem roku. Sukces został odniesiony w sezonie jesiennym i okresie halloween szczególnie dzięki “onesie”. Następnym hitem okazały się kurtki podgrzewane. Klient otrzymał je z końcem listopada –zostały wystawione z początkiem kolejnego miesiąca i przyczyniły się do osiągnięcia rekordowego obrotu w grudniu na rynku niemieckim. Kontynuując strategię sezonową, wprowadziliśmy nowe warianty “onesie” na okres karnawału, co dodatkowo podniosło sprzedaż.  

Wyniki 

Dzięki naszym działaniom udało się osiągnąć imponujące wyniki. Obrót klienta wzrósł z początkowych 62 000 do 355 200 złotych miesięcznie wciągu pół roku od ponownego startu z nami, a ostateczny wynik na rynku niemieckim wyniósł 552 000 złotych za omawiany miesiąc. Całościowo, biorąc pod uwagę inne rynki i Kaufland, zamknęliśmy luty z obrotem 667 200 złotych. 

Case tego klienta pokazuje, jak ważna jest analiza i dopasowanie oferty produktowej do dynamicznie zmieniającego się rynku. Jeśli masz pytania dotyczące katalogu lub chcesz zwiększyć sprzedaż na zagranicznych marketplace’ach - skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci osiągnąć Twoje cele!

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB