hello@profitcrew.pl
730 666 380

Wygenerowane w miesiąc 89 000 PLN w kategorii odzieży niemowlęcej

rodzaj usługi
Obsługa 360°
kategoria
ODZIEŻ NIEMOWLĘCA
cel
10 000 EURO MIESIĘCZNIE

Zakres projektu

Nasz klient, doświadczony sprzedawca z polskiego rynku, postanowił poszerzyć swoją działalność o platformę Amazon, koncentrując się na niemieckim rynku. Specjalizuje się w sprzedaży ubranek niemowlęcych, takich jak body, pajacyki i śpiochy. Na początku współpracy klient nie posiadał umowy kurierskiej, co utrudniało dostawy z Polski do Niemiec, a także nie miał wcześniejszego doświadczenia w sprzedaży poza granicami kraju. Jego głównym celem było osiągnięcie sprzedaży na poziomie 10 000 euro miesięcznie.

Plan działania

Klient zdecydował się na usługę pełnego wdrożenia i obsługi konta 360 w Profitcrew. Po naszej stronie było założenie konta dla klienta, zweryfikowanie go, przygotowanie do sprzedaży pod kątem ustawień, administracyjnym i prawnym. Następnie mieliśmy wytypować i wdrożyć produkty do sprzedaży, wspomóc klienta w realizowaniu dostaw na magazyny Amazon oraz prowadzić działania marketingowe i customer service. Realizacja sprzedaży przez magazyny Amazona (FBA - Fulfillment by Amazon) z dostawą do Polski pozwoliło klientowi uniknąć problemów związanych z brakiem statusu buy box, jednocześnie niwelując potrzebę posiadania VAT DE. 

Przebieg współpracy

Profitcrew zajęło się założeniem konta i przygotowaniem go do sprzedaży, w międzyczasie przeprowadziliśmy analizę rynku, z której wynikało, że w danych kategoriach dominację mają popularne marki lub sam Amazon. We współpracy z klientem wytypowaliśmy pierwsze produkty do wprowadzenia na platformę. Rozpoczęliśmy przygotowywanie wielowariantowych ofert, które z założenia zostały dostarczone na magazyny Amazon. Ze względu na potencjalne zagrożenie ciągłości dostaw do magazynów Amazon, ustawiliśmy sprzedaż także w modelu FBM (dostawa z magazynu własnego - Fulfillment by Merchant). Dzięki postawieniu na magazyny Amazon mieliśmy od razu buyboxy, a dodatkowo zabezpieczyliśmy przepływ towaru - jest to bardzo ważne w sprzedaży na amazon, aby listing był klarowny, a klient miał możliwość wybierać w dużej ilości wariantów. Po wprowadzeniu pierwszych produktów do sprzedaży  szybko udało się przekroczyć pierwsze 10000 złotych przychodu miesięcznego.

Następnym krokiem było wprowadzenie do oferty produktów, które prosperowały na wysoką sprzedaż. Zidentyfikowaliśmy kolejne najlepiej sprzedające się produkty i zaczęliśmy dostarczać ich większe ilości. 

Przy okazji wdrażania nowych produktów trafiliśmy na niszę, której brakowało na rynku. Klienci bardzo chętnie zaczęli kupować czarne body dla dzieci, które niekoniecznie wpasowuje się w standardowe kolory kojarzące się z dziećmi. Finalnie czarne body stało się bestsellerem w kategorii body dla chłopców i szybko zaczęło zwiększać obrót, a jeden wariant kolorystyczny z listingu był odpowiedzialny za 80% całego obrotu. 

Rezultaty

Dzięki elastycznemu podejściu i skutecznemu zarządzaniu stanami magazynowymi, klient zwiększył sprzedaż do blisko 30 000 złotych miesięcznie, a następnie dzięki uzupełnianiu katalogu i efektywnemu skalowaniu działań marketingowych przychód w lutym 2024 przekroczył 89 000 złotych za ostatnie 30 dni. To osiągnięcie miało miejsce przy budżecie marketingowym oscylującym w okolicach 3000 pln miesięcznie i w konkurencyjnej kategorii odzieży dla niemowląt na Amazonie.

Pierwszy miesiąc
Po rozpoczęciu sprzedaży FBM
Po zdobyciu pozycji Bestseller

Wnioski

Przypadek ten podkreśla konieczność ciągłego dostosowywania strategii w e-commerce, zwłaszcza na tak konkurencyjnej platformie jaką jest Amazon. Połączenie modeli FBA na FBM okazało się kluczowe dla sukcesu. Wnioski obejmują ciągłe dostosowywanie się do trendów rynkowych i uważne zarządzanie stanami magazynowymi. 

Model FBA na Amazonie jest skutecznym narzędziem, nawet przy ograniczonym budżecie marketingowym, ale model FBM idealnie go dopełnia. Warto również zaznaczyć, że jeśli istnieją obawy co do modelu FBA, istnieją również inne opcje, takie jak SFP (Seller Fulfilled Prime) lub Prime Delivery, które otwierają drzwi do licznych korzyści i mogą być warte rozważenia w przypadku określonych sytuacji rynkowych. Zawsze warto eksperymentować z różnymi modelami dostaw i strategiami, aby znaleźć najlepiej dopasowane rozwiązanie dla siebie.

Działając w dynamicznym środowisku e-commerce, jesteśmy gotowi dostosować strategię do unikalnych potrzeb Twojego biznesu, pomagając w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Nie czekaj dłużej – dołącz do grona zadowolonych klientów Profitcrew i pozwól nam pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu na platformie Amazon! Skontaktuj się z nami już teraz, a razem będziemy budować Twoją prosperującą przyszłość w e-commerce.

Chcesz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży?

Podbij zachodnie rynki skutecznie sprzedając swoje produkty na marketplace'ach z pomocą załogi Profitcrew.
Usługi
Chłopaki z Profitcrew znają się na rzeczy jak nikt inny w branży. Działania marketingowe są na najwyższym poziomie - wysoka skuteczność to u nich już norma. Serdecznie polecam współpracę z Profitcrew, jeśli poważnie myśli się o biznesie na platformach sprzedażowych.
Marcin Krupicz Sellbee
Współpracę z Profitcrew oceniam bardzo pozytywnie, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Warte docenienia jest to, że poradzą w każdym temacie i nigdy nie zbywają telefonicznie klienta. Oczywiśćie praca z Profitcrew jest warta polecenia innym.
Tomasz Wojdak Murrano
Miałem okazję współpracować już z innymi agencjami i na tę chwilę nikt nie sporstał moim wymaganiom w takim stopniu jak Profitcrew. Najbardziej cenie w nich komunikatywność - w ekspresowym tempie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości. Współpraca z Profitcrew jest godna polecenia i przynosi szybkie efekty!
Marcin Surmiak MKS Meble
INFORMACJE KONTAKTOWE
ADRES PL
Tadeusza Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław
ADRES UK
Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB